جاذبه های گردشگری و دیدنیهای هلسینکی فنلاند

هلسینکی یکی از شهرهایی است که در سواحل خلیج فنلاند و در اواسط قرن شانزدهم ساخته شده است. امروزه پایتخت فنلاند یک منطقه شهری مدرن و زیبایی است که حدود 1.4 میلیون نفر جمعیت دارد. از آنجایی که فنلاند زمانی بخشی از روسیه بوده است می‌توانید معماری روسی را در این قسمت پیدا کنید.(دیدنیهای هلسینکی فنلاند)

همچنین می‌توانید معماری ابداعی و نوآورانه ای را در این ناحیه بیابید. شما می‌توانید غذاهای فنلاندی را بخورید، موزه‌های موجود را کاوش کنید، از کلیساهای زیبایی که در آن واقع شده است دیدن کنید و به سایر جاذبه‌های توریستی در آن سر بزنید.

در این مقاله همراه ما باشید تا با هم چند مورد از جاذبه های توریستی این شهر را مرور کنیم.

10 مورد از جاذبه‌های برتر توریستی و گردشگری در هلسینکی

  1. Kauppatori:

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای هلسینکی فنلاند

اگر می‌خواهید غذاهای سنتی فنلاند را امتحان کنید یا آثار هنری محلی را بخرید و از صنایع دستی این شهر لذت ببرید سری به Kauppatori بزنید. Kauppatori مشهورترین بازار شهر هلسینکی است که در جنوب بندر در ورودی پارک Esplanadi واقع شده است.

این بازار بهترین مکان برای خرید پوست گوزن شمالی و کنده کاری چوب و نیز خوردن غذاهای فنلاندی است. این بازار رو باز نمای بسیار زیبایی به بندر هلسینکی فراهم می‌کند.

به خاطر داشته باشید که این بازار مخصوص توریست‌هاست. به همین خاطر قیمت‌هایی که در این مکان عرضه می‌شود کمی بالا خواهد بود. قبل از اینکه بخواهید خریدی انجام دهید قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید.

  1. موزه Kiasma:

دیدنیهای هلسینکی فنلاند

به جرات می‌توان گفت این موزه بهترین مکان برای نمایش اثار هنری معاصر در فنلاند است. ماموریت این موزه با خود ساختمان آغاز می‌شود. ساختار آن به گونه ای است که شکل عجیب و غریبی دارد و توسط آمریکا طراحی شده است.

موزه Kiasma در نزدیکی پارلمان در مرکز شهر هلسینکی واقع شده است و بخشی از گالری ملی فنلاند محسوب می‌شود. در داخل این موزه می‌توانید بیش از 4000 اثر هنری را در اتاق‌ها مشاهده کنید که به زیبایی آن می‌افزاید. نمایش اثار هنری مختلف و در حال تغییر باعث می‌شود بازدید کنندگان دوباره به این مکان برگردند.

 

  1. پارک تفریحی Linnanmaki:

 گردشگری و دیدنیهای هلسینکی فنلاند

زمانی که در حال گشت و گذار در موزه‌های این شهر هستید، به کودکان خود اجازه دهید سری به پارک تفریحی Linnanmaki بزنند. این پارک تفریحی وسایل مختلفی دارد که می‌توانید از وجود آن‌ها لذت ببرید.

همچنین در این مکان 13 رستوران مختلف گنجانده شده است که به هنگام گرسنگی می‌توانید سری به آن‌ها بزنید. هدف از ساخت این پارک تنها ایجاد سرگرمی برای کودکان نبوده است. معمولا درآمد و منفعت حاصل از این پارک به دست کودکان کار در فنلاند می‌رسد.

  1. موزه روباز Seurasaari:(دیدنیهای هلسینکی فنلاند)

جاذبه ها و دیدنیهای هلسینکی فنلاند

این موزه می‌تواند روش و شیوه زندگی فنلاندی‌ها در گذشته را اشکار سازد. این موزه که در یکی از جزایر هلسینکی واقع شده است، 87 ساختمان کشور را در خود جای داده است. برخی از مزارع موجود بیشتر از 4 قرن قدمت دارند. این در حالیست که قدمت اکثر موارد به قرن 18 تا 20 می‌رسد.

این موزه از سال 1909 شروع به کار کرده است اما در ماه‌های سرد سال بسته می‌شود. بازدید کنندگان می‌توانند نهاری را با خود به همراه داشته باشند و از خوردن آن در کنار موزه لذت ببرند. این موزه بزرگترین موزه فضای باز در فنلاند محسوب می‌شود.

راهنماهایی که در این مکان حضور دارند لباس محلی پوشیده اند و فعالیت‌های روزمره افراد این ناحیه را به تصویر می‌کشند.

  1. محل عبادت Kamppi:

تصویر اول دیدنیهای هلسینکی فنلاند

زمانی که وارد این مکان می‌شوید بهتر است سکوت کنید. اگر قصد دارید از فضای شلوغ شهر هلسینکی دور شوید و به یک مکان ارام و ساکت پناه ببرید بهتر است به این محل بروید.

این مکان با عنوان محل سکوت نیز شناخته شده است. این مکان کوچک با حمایت مالی کلیساها اداره می‌شود. محل عبادت Kamppi در میدان Narinkkatori واقع شده است و طراحی نواورانه ای دارد.

  1. پارک Esplanadi:

تصویر دوم دیدنیهای هلسینکی فنلاند

این پارک یک جای خوب برای فرار کردن از فضای شلوغ شهر و آرامش است. پارک Esplanadi در سال 1812 ساخته شده است و یک مکان عالی برای دیدن مناظر زیبای شهر محسوب می‌شود.

از آنجایی که این مکان بین دو خیابان شلوغ شهر هلسینکی واقع شده است در میان افراد محلی از محبوبیت خاصی برخوردار است.

در این پارک افراد محلی و بازدیدکنندگان می‌توانند از فضای سبز موجود لذت ببرند، در کافه‌های قدیمی به آرامش برسند یا از وجود ارکسترها و نمایش‌های خیابانی لذت ببرند. این پارک بهترین پارک هلسینکی محسوب می‌شود.

  1. کلیسای جامع Uspenski:

تصویر سوم دیدنیهای هلسینکی فنلاند

این کلیسای جامع که به افتخار مریم مقدس ساخته شده است، یکی ازبناهای زیبا و چشم نواز در شبه جزیره Katajanokka است که مشرف به شهر هلسینکی می‌باشد. این کلیسای جامع ارتدوکس شرقی از آجرهای قرمز با معماری طلا ساخته شده است و 13 گنبد سبز رنگ دارد.

این کلیسا بزرگ‌ترین کلیسای ارتدوکس در اروپای غربی است. کلیسای جامع Uspenski در سال 1860 تاسیس شده و مدل آن از کلیسای ساخته شده در نزدیکی مسکو گرفته شده است. این مکان پر از لوسترهای زرق و برق دار است. به جرات می‌توان گفت این کلیسا نشان دهنده تاثیر روسی ها بر روی فنلاند است.

  1. کلیسای جامع هلسینکی:

تصویر چهارم دیدنیهای هلسینکی فنلاند

کلیسای سفید رنگ هلسینکی یکی از مکان‌های تاثیرگذار در این شهر است. این کلیسا توسط معماری طراحی شده است که میدان سنا را طراحی نموده است. این مکان در ابتدا با عنوان کلیسای سنت نیکلاس شناخته می‌شد اما زمانی که فنلاندی‌ها این مکان را از دست روسی‌ها گرفتند نام آن را به کلیسای جامع هلسینکی تغییر دادند.

کلیسای جامع هلسینکی در سال 1830 ساخته شده است و ستون‌های سفید رنگی دارد. اگر گشت و گذار کردن در مکان‌های عجیب و غیر عادی را دوست دارید می توانید سری به کافه آن بزنید.

  1. Suomenlinna:

تصویر پنجم دیدنیهای هلسینکی فنلاند

زمانی این مکان به عنوان پایگاه دریایی به کار می‌رفت و کشتی‌ها از این مکان حرکت می‌کردند. این مکان که بر روی شش جزیره سنگی در هلسینکی واقع شده است با عنوان قلعه فنلاند نیز شناخته شده و مشهور است.

شاید بتوان گفت این مکان یکی از محبوب ترین جاذبه‌های توریستی در هلسینکی است و مکان عالی برای پیک نیک در تابستان محسوب می‌شود. بازدید کنندگان می توانند در تمام فصول سال به این ناحیه سفر کنند و از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

  1. کلیسای Temppeliaukio Kirkko:

تصویر ششم دیدنیهای هلسینکی فنلاند

اگر دوست دارید یکی از کلیساهای منحصر به فرد را در هلسینکی مشاهده کنید سری به این کلیسا بزنید. این مکان یکی از کلیساهای خیره کننده است که در قرن بیستم ساخته شده است.

ساخت و ساز این بنا برای اولین بار در سال 1930 آغاز شد و سپس در طول جنگ جهانی دوم متوقف گردید. ساخت دوباره آن در سال 1968 از سر گرفته شد. در نهایت فضای داخلی این بنا از سنگ ساخته شد و خورشید از طریق گنبد مسی به آن می‌تابد. کلیسا دارای آکوستیک عالی و اغلب به عنوان محل برگزاری کنسرت مورد استفاده قرار می‌گیرد

 

 

 

دیدنیهای هلسینکی فنلاند

منبع:http://www.alamto.com

منبع:https://www.cheapair.com/