خوشمزه ترین غذا های کره ی جنوبی در خیابان ها

کره جنوبی و به ویژه شهر سئول مملو از رستوران و اغذیه فروشی های سیاری است که انواع غذاهای کره ای را سرو می کنند. خیابان ها و محله های مختلفی به فروش غذاهای خیابانی اختصاص پیدا کرده اند که در اکثر مواقع به ویژه شب ها بسیار شلوغ و پرازدحام می شوند. این مناطق با فضای پرهیاهو و پر از طعم و بویی که دارند بهترین جا برای آشنایی با آشپزی کره ای هستند. در این مطلب برخی از مشهورترین و خوشمزه ترین غذاهای خیابانی کره جنوبی را به شما معرفی کنیم. اگر قصد سفر به کره جنوبی و شهر سئول را دارید پیشنهاد می کنیم حتما این غذاها را در طول سفرتان امتحان کنید.(غذا های کره ی جنوبی)

دامپلینگ (Dumpling)

نوعی غذاست که مواد مختلف مثل سبزیجات و گوشت و میگو را داخل بقچه های خمیری قرار می دهند و در آشپزی بسیاری از کشورها مثل کره جنوبی وجود دارد. دامپلینگ کره ای که به نام ماندو هم شهرت دارد یکی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی کره جنوبی است و به ویژه در فصل زمستان و هوای سرد بسیار می چسبد. داخل این دامپلینگ ها را با گوشت چرخ کرده یا پنیر توفو، سیر، زنجبیل و پیازچه پر می کنند. بعد آن ها را سرخ، آبپز یا بخارپز می کنند. در برخی انواع دامپلینگ کره ای از نودل و لوبیا قرمز هم استفاده می شود. این غذا با سس خوشمزه ای که از سس سویا، فلفل چیلی و سرکه تهیه می شود سرو می شود و طعمی بی نظیر و واقعا لذیذ دارد. البته وقتی می خواهید این دامپلینگ های خوشمزه را بخورید دستمال دم دستتان باشد، چون به محض گاز زدن سس و مواد داخلش بیرون می ریزد. به همین دلیل خیلی ها این داملپینگ ها را درسته در دهانشان قرار می دهند.

خوشمزه ترین غذا های کره ی جنوبی همراه با تصویر

هوتوک | Hotteok

هوتوک یکی از شیرینی های کره ای است که معمولا به صورت غذای خیابانی فروخته می شود. هوتوک در واقع یک نوع پنکیک شیرین و شکم پر است که در کره جنوبی و شهرهایی مثل سئول سرو می شود و بسیار پرطرفدار است. داخل این پنکیک ها را با مواد شیرینی مثل شکر قهوه ای یا دارچین و عسل پر می کنند. هوتوک ها به شکل و اندازه های پنکیک های معمولی تهیه می شوند و طعمی بسیار خوشمزه و دلپذیر دارند. هوتوک جزء پرطرفدارترین غذاهای خیابانی کره جنوبی است و احتمالا برای خرید این پنکیک ها باید کمی در صف منتظر بمانید. این پنکیک ها به صورت داغ  و تازه سرو می شوند و به ویژه در فصل زمستان بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

تصویر غذا های کره ی جنوبی

گیمباپ | Gimbap

یکی دیگر از بهترین غذاهای خیابانی کره جنوبی غذایی به نام گیمباپ است که تحت تاثیر آشپزی ژاپنی وارد غذاهای کره شده است. این غذا در واقع سوشی به سبک کره ای است و ترکیباتش اندکی با سوشی ژاپنی تفاوت دارد. اما در این سوشی ها هم علاوه بر برنج از ترکیباتی مثل تخم مرغ، تربچه، هویج، خیار و ماهی تن استفاده می شود. با این حال، در سوشی های کره ای از سرکه برنج استفاده نمی شود و در عوض با برنج پخته شده و روغن کنجد غذا را مزه دار می کنند. گیمباپ ها در اندازه های کوچک و لقمه های یک نفره تهیه می شود و برای سرو راحت دورشان را با فویل های آلومینیومی می پوشانند.

غذا های کره ی جنوبی تصویر دوم

اودنگ | Odeng(غذا های کره ی جنوبی)

اودنگ یا کیک ماهی یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی کره جنوبی است. برای تهیه اودنگ، ماهی سفید پخته را به صورت پوره درمی آورند و بعد با مواد مختلفی مثل آرد برنج، نمک، سرکه برنج و شکر ترکیب می کنند و مثل کباب به سیخ می کشند. البته کیک ماهی را ممکن است به شکل پنکیک هم ببینید و برخی جاها آن را داخل قالب هایی به شکل ماهی قرار می دهند؛ اما سیخ های اودنگ متداول ترین شکل سرو این غذای خوشمزه کره ای هستند.

غذا های کره ی جنوبی

جوجه سوخاری کره ای | Korean fried chicken

جوجه سوخاری در واقع جزء غذاهای اصیل کره ای نیست و توسط سربازان آمریکایی وارد آشپزی کره شده است. با این حال کره ای آن را اندکی تغییر داده اند و به شکل جوجه سوخاری کره ای درآورده اند. تکه های کوچک مرغ را به سبک کره ای دوبار سرخ می کنند تا کاملا برشته و ترد شود، بعد جوجه های سوخاری را با سس عسل اسپایسی، دانه کنجد، سیر، بادام زمینی و پودر فلفل چیلی مزه دار می کنند. نتیجه این کار غذایی فوق العاده خوشمزه و لذیذ است که به دلیل کوچک بودن، خوردنشان هم بسیار راحت و آسان است.

غذا های کره ی جنوبی در خیابان ها

مافین تخم مرغ | Gyeranppang

مافین تخم مرغ کره ای که گیران پانگ نامیده می شود جزء محبوب ترین غذاهای خیابانی کره جنوبی هستند و در اکثر شهرها مثل سئول به وفور فروخته می شوند. این غذا یک مافین کوچک است که وسطش تخم مرغ نیم پخت قرار دارد و روی آن هم اغلب با جعفری تزئین می شود. این مافین ها انتخابی بسیار عالی برای صبحانه، عصرانه یا میان وعده هستند و با طعم شور و شیرینی که دارند بسیار خوش طعم و خوشمزه هستند.

خوشمزه ترین غذا های کره ی جنوبی

کیک برنج اسپایسی | Tteokbokki

کیک برنجی را به جرات می توان پادشاه غذاهای خیابانی کره ای دانست! این غذا در دربار کره به عنوان پیش غذا سرو می شده و امروزه از محبوبیت زیادی در بین مردم برخوردار است. برنج پخته شده را به شکل های مختلف درمی آورند و بعد در سسی تند و اسپایسی و البته خوشمزه می پزند. این غذا به صورت داغ سرو می شود و بهترین انتخاب برای افرادی است که عاشق غذاهای تند هستند. تندی فلفل و داغی غذا با یکدیگر ترکیب می شود و غذایی تند و تیز و لذیذ به وجود می آورد. گاهی کیک برنجی را همراه با غذاهای سرخ کردنی دیگر سرو می کنند. اما ساده ترین و خیابانی ترین شکل سرو این غذا در طرف های کوچک است. کیک های کوچک برنجی را گاهی به سیخ می کشند تا خوردنشان راحت تر شود.

خوشمزه ترین غذا های کره ی جنوبی در خیابان ها

 

 

منبع:www.edreams.com

غذا های کره ی جنوبی