برج ایفل و لذت بخش ترین قسمت های آن

اگر برای نخستین بار به پاریس سفر می کنید تماشای برج ایفل باید در صدر لیست بازدید های شما در این شهر باشد. منظره زیبای این برج و چشم انداز شگفت انگیزی که برای شهر پاریس ایجاد کرده ارزش تمام هزینه ای که برای سفر به پاریس پرداخته اید را دارد . اما معمولا بازدیدکنندگانی که با فضای اطراف برج آشنا نیستند بعد از خروج از آن خیره به اطراف مانده و در ذهنشان به اینکه بعد از بازدید از ایفل باید به کجا بروند فکر می کنند.

برج ایفل و لذت بخش ترین قسمت های آن

اماکن عمومی اطراف ایفل به طور عجیبی خالی (به استثنای انبوهی از گردشگران) به نظر می رسد. به دلیل اینکه جمعیت کمی از اهالی پاریس در اینجا زندگی می کنند و رستوران ها و کافه های موجود در منطقه تقریبا در انحصار ساکنین خارج شهر است. در نتیجه، فهمیدن این که چه چیزی ارزش دیدن و انجام دادن در این منطقه را داشته و چگونه در تله های توریستی پیش پای گردشگران نیافتید، دشوار است. به منظور مطلع شدن از بهترین مکان هایی که قبل یا بعد از ایفل می توانید بازدید کنید، ادامه این مطلب را بخوانید.

 

  1. قدم زدن، نشستن و پیک نیک در میدان شان دو مارس (Champ des Mars

بعضی از بازدیدکنندگان هرگز حس بی نظیر قدم زدن در بخش طولی فضای سبز وسیع موسوم به میدان شان دو مارس، که از پایه برج ایفل در انتهای شمال غربی آن تا دانشکده نظامی پاریس در جنوب غربی قرار دارد، را تجربه نمی کنند. این باغ وسیع با مساحت 60 هکتار از طبقات بالایی برج ایفل نمایی حیرت انگیز دارد، میدانی بسیار بزرگ و مسطح که شبیه یک زمین زراعی سرسبز و بزرگ است.

این زمین، برای اولین بار در قرن شانزدهم و هفدهم مورد استفاده قرار گرفت و برای رشد سبزیجات و انگور توسعه پیدا کرد. در قرن هجدهم، به عنوان میدان آموزشی برای آکادمی نظامی ناپلئون در نظر گرفته شد. شما می توانید از شان دو مارس منظره های فوق العاده بیشتری  را ببینید و از آن لذت ببرید.  برای استراحتی آرامش بخش، بر چمن های صاف و سرسبز آن بنشینید یا دراز بکشید. زمین های بازی، حوضچه ها و باغچه های پر از گلهای رنگارنگ در فصول بهار و تابستان زیبایی وصف ناپذیر این باغ را دوچندان کرده و کودکان شما هیچوقت در اینجا خسته نخواهند شد

.برج ایفل

  1. بازدید از Trocadero و Palais de Chaillot

در نزدیکی ایفل، مجموعه ای بزرگ که پاریسی ها آن را به عنوان "La Trocadero" می شناسند،  قرار دارد. این مجموعه شامل یک باغ بزرگ با چشمه ها، زمین چمن وسیع برای نشستن، زمین بازی برای کودکان ، بستنی فروشی ها و Palais de Chaillot می باشد. دومین نمایشگاه جهانی سال 1937 در تپه Trocadero برپا گردیده و شامل مؤسسات فرهنگی از جمله شهر معماری (Cité de l’Architecture) و تئاتر ملی Chaillot می باشد.

Palais de Chaillot و گردشگاه بزرگ آن (Esplanade) با تورهایی در رابطه با ایفل نشان دهنده تاریخچه تاریک و پیچیده ای هستند. آدولف هیتلر پس از اشغال پاریس در سال 1940 در طول جنگ جهانی دوم، در این مکان یک عکس رسمی گرفت. در سال 1948، مجمع عمومی سازمان ملل متحد در پاسخ به جنایاتی که طی جنگ جهانی دوم رخ داد برای به رسمیت شناختن اعلامیه جهانی حقوق بشر، به طور رسمی در اینجا گرد آمدند.

  1. غرق شدن در هنر مدرن

خبر خوش برای طرفداران هنر مدرن: دو مورد از بهترین موزه های هنرهای معاصر پاریس در نزدیکی برج ایـفـل قرار داشته و با پای پیاده تنها چند دقیقه از ایفل فاصله دارند. اگر علاقه مند به بازدید از نمایشگاه های دائمی یا موقت آثار قرن بیستم تا زمان حال هستید، به راحتی می توانید یک بعد از ظهر یا صبح را در آنجا وقت بگذرانید.

موزه هنرهای مدرن شهر پاریس موزه ای شهری بوده که بخشی از مجتمع هنرهای معاصر Palais de Tokyo در Trocadero است. این موزه در سال 1961 و در ساختمانی که به مناسبت نمایشگاه بین المللی هنر و فن 1937 افتتاح شده بود، ساخته شد. بازدید از این مجموعه عظیم کاملا رایگان بوده و برای کسانی که با سفری کم هزینه قصد دیدن پاریس را دارند بسیار مناسب است.

در مجاورت Palais de Tokyo مکانی مناسب برای همه افرادی که علاقه مند به آوانگاردهای پاریسی و جهانی هستند، تعبیه شده است. فضای این نمایشگاه اولین بار در سال 2002 مورد استفاده قرار گرفت، جایی که جریان مداومی از تاسیسات و نمایش های پیشرفته در آن برپا شده بود. همچنین یک کافه رستوران مدرن و لذت بخش برای بازدیدکنندگان در آن جا خودنمایی می کند. بین دو موزه یک تراس مشترک قرار دارد که چشم اندازی رویایی بر بـرج ایفل و Champs de Mars داشته و برای عکاسی و ثبت تصاویر معرکه فوق العاده است.

  1. تجربه کردن یک سفر آبی در رود سن

قبل یا بعد از بازدید از مشهور ترین برج جهان، سفر خاطره انگیز رودخانه ای و شناور شدن در رود سن را تجربه کرده و بسیاری از مناظر برجسته و مکانهای زیبای این شهر را از رودخانه مشاهده کنید. Bateaux-Mouches و Bateaux Parisiens دو شرکت بزرگ می باشند که با ارائه سفرهای رودخانه ای تماشایی و پکیج های شام های رومانتیک گردشگران زیادی را جذب خود می کنند. هر دوی آنها در نزدیکی ایفل قرار دارند. برخی از مناظر و جاذبه های مهم شهر از کلیسای نوتردام تا موزه اورسی و لوور را می توانید از قایق مشاهده کنید. این سفرها بازدیدی کامل از پاریس کلاسیک را به شما نشان می دهند و برای افرادی که حداکثر به مدت دو یا سه روز در پاریس می مانند بسیار عالی است.

  1. بازدید از لِزَنْوَلید (Hotel des Invalids/Les Invalides) (نکته: هتلی در کار نیست!)

این مکان توسط شاه لویی چهاردهم در قرن هفدهم به عنوان محلی برای نگهداری جانبازان مجروح در جنگ و معلولین ساخته شد. لِزَنْوَلید برخلاف عنوانش هتل نبود بلکه یک بیمارستان نظامی و اسلحه خانه سلطنتی بوده است. با وجود گنبد طلایی پر زرق و برق آن، به راحتی از راه دور تشخیص داده می شود. تاریخچه ملوکانه آن به طور ناگهانی توسط انقلاب فرانسه پایان یافت، و در زمان انقلاب جنگجویان انقلابی به این مکان تاخته و هزاران سلاح را به سرقت بردند.

بازدید از آرامگاه ناپلئون در کلیسای این مکان در کنار بازدید بسیاری از ساختمان های آن، به عنوان بخشی از بلیط پذیرش عمومی این مجتمع امکان پذیر است. کسانی که علاقه مند به تاریخ نظامی و اسلحه هستند می توانند از موزه ارتش در این مکان نیز دیدن کنند. در لِزَنْوَلید کنسرت های موسیقی طولانی برای طرفداران موسیقی کلاسیک برگزار می شود که شرکت در آن ها برنامه ای مناسب برای بعد از ظهر های طولانی تابستان است.

  1. آشنایی با تاریخچه مُد

نمایشگاه های شگفت انگیزی در موزه اختصاصی مُد شهر پاریس (Palais Galliera) برگزار می گردد و  شما را به گونه ای آگاه می سازد که هنگام صحبت با دوستان دیرباور و خانواده تان براحتی می توانید ارزش هنری و تاریخی واقعی صنعت مُد را برای آنها اثبات کنید. اگر چه موزه همیشه برقرار نیست (در فاصله بین برگزاری نمایشگاه های بزرگ تعطیل است)، اما اگر فعال باشد بازدید از آن در طول مدت اقامتتان ارزشمند است.

متاسفانه مجموعه های گسترده ی لباس و سایر آثار هنری موزه Galliera که مربوط به تاریخچه مُد فرانسه و جهانِ بوده، برای عموم باز نیست؛ در عوض، این آثار در نمایشگاه های موقت به معرض نمایش گذاشته می شوند. در گذشته، نمایشگاه ها بر طراحانی مانند Balenciaga و Jeanne Lanvin تمرکز داشتند و در دوره ای مثل دهه 1950، ویژگی های اجتماعی و هنری پوشاک و سبک های گذشته را مورد بررسی قرار می دادند. در عین حال، باغ دلپذیر کاخ با مجسمه های متعدد، گلدان ها، چمن سبز و نیمکت هایش، مکانی ایده آل برای استراحت پس از بازدید در این منطقه است.

  1. خوردن شیرینی و غذاهای مختلف در خیابان Rue Cler

به طور کلی اغذیه فروشی های اطراف برج ایـفل فوق العاده نیستند. کیفیت غذاهای اطراف برج به عنوان پربازدید ترین منطقه شهر، متوسط و قیمتشان بیش از حد گران است. به همین دلیل توصیه می کنیم به خیابان Rue Cler بروید، خیابان شیک پاریس که از غرفه های برای دوستداران غذا و غرفه های مختلف (از غذاهای ملی و جهانی) تشکیل شده است.

با پیاده روی به سمت این خیابان که محل تجمع عده کثیری از گردشگران است، خود را در بهشت غذاهای مختلف خواهید دید. همه چیز در اینجا موجود است. از مغازه های شیرینی پزی تا سبزی فروشی ها، پنیر فروشی های معرکه، چایخانه های لوکس فرانسوی، مغازه های شکلات فروشی و بستنی فروشی و فروشگاه های مواد غذایی که غذاهای خوشمزه فرانسوی را در ظروف کوچک تهیه می کنند تا افرادی که می خواهند غذایشان را هنگام پیاده روی خورده یا در باغ های اطراف نشسته و بخورند، از خوردن این غذاهای فرانسوی لذت ببرند.

این نکته را به یاد داشته باشید: نیازی نیست از ساندویچ های گران قیمت و بی کیفیت اطراف ان خریداری کنید. 15 دقیقه پیاده روی یا کمی بیشتر به سمت Rue Cler ارزش غذاهای خوشمزه ای که آنجا در انتظار شما هستند را دارد. ساده ترین راه برای رسیدن به آن گذر از Rue de Grenelle به سمت شرق Champs de Mars و سپس سمت راست به طرف Rue Cler است.

 

 

 

منبع اصلی:https://www.alibaba.ir

منبع:https://www.kayak.com/