نکات سفر به اروپا حیاتی ترین نکات برای مسافرت

تور دور اروپا یکی از جالب ترین سفرهایی است که هر شخصی می تواند در طول زندگی اش تجربه کند. زمانی که شما در قاره سبز هستید می توانید جاذبه هایی از ایفل در پاریس تا آکروپولیس در یونان را ببینید و حتی طبیعت گردی های متنوع داشته باشید. با اینکه دیدن همه جاذبه ها در طول یک زمان مشخص امکان پذیر نیست اما با دانستن این نکات سفر به اروپا مطمئن باشید که بهترین استفاده را از این سفر به دست خواهید آورد.

  • از سفر کردن در فصل پرگردشگر (High Season) اجتناب کنید.

اگر شما همزمان با دیگران به اروپا سفر می کنید، صف های طولانی و مکان های گردشگری شلوغ در انتظار شما هستند و سفر شما را کمی ناخوشایند می کند. تابستان فصل پرگردشگر در اروپا است و تعداد زیادی از خانواده ها از مزایای مدرسه نرفتن بچه برای سفر استفاده می کنند. برنامه ریزی سفر خود را در زمان های کم گردشگر بگذارید تا علاوه بر جمعیت کمتری که در جاذبه ها وجود دارد، از جمله قیمت های ارزان تری برای هزینه های پرواز و هتل ها بهره مند شوید. سفرهای زمستانی به شما اجازه می دهد تا در بزرگترین اماکن توریستی، زمانی حضور پیدا کنید که خیلی خلوت هستند؛ البته اما باید با هوای سردتر مبارزه کنید. مسافرت های پاییز و بهار تا حدودی شلوغ تر خواهند بود، اما شما می توانید شانس بیشتری برای پیدا کردن آب و هوای دلپذیر داشته باشید.

نکات سفر به اروپا

  • از تورهای پیاده روی استفاده کنید.

تورهای پیاده روی برای گردشگران خارجی تعبیه شده اند که اغلب رایگان هستند. استفاده از این تورها، روز اولی که در یک شهر اروپایی هستید، روش خوبی برای کشف شهر، آشنایی با آن و افزایش اطلاعات در مورد تاریخ و نقاط مهم است. راهنمای این تورها توصیه های مفیدی به شما خواهند کرد که سفرتان را لذت بخش تر می کند. علاوه بر آن شما ممکن است دوستانی هم پیدا کنید که ادامه سفرتان را با آن ها بگذرانید.

  • از برنامه ریزی های بیش از حد خودداری کنید.

برنامه ریزی تک تک لحظاتی که در سفر هستید شما را نگران کرده و به شما استرس می دهد زیرا می خواهید که دقیقا طبق برنامه ای که از قبل تهیه کرده اید، پیش بروید. هرچقدر هم که شما برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، تاخیرات پیش بینی نشده رخ خواهند دارد و نقشه شما را خراب می کنند. اما یک برنامه انعطاف پذیر می تواند آزادی عمل به شما بدهد و اگر مثلا یک موزه را به اندازه کافی جذاب ندیدید، می توانید تغییری در برنامه دهید و به طول کل به بخش دیگری از شهر بروید.

  • در مغازه های کوچک خرید کنید.( نکات سفر به اروپا )

اگر خرید کردن یکی از محبوب ترین فعالیت های شما در طول سفر است، نکات سفر به اروپا به شما می گوید که جای خوبی را برای اینکار انتخاب کرده اید. اما نکته مهم اینجاست که اگرچه فروشگاه های معرف و بزرگ هیجان انگیزترند، اما بهتر است خرید خود را از فروشگاه های محلی و مغازه های کمتر شناخته شده انجام دهید تا هم به چرخش اقتصادی محلی کمک کرده و از قیمت هایی پاین تری بهره مند شوید.

  • زبان محلی را یاد بگیرید.

در شهرهای توریستی معمولا همه افرادی که در خدمات کار می کنند، به زبان انگلیسی مسلط هستند. با این حال یاد گردن چند واژه و اصطلاح در زبان کشور (مانند سلام، خداحافظ، قیمت این چند است و …) به شما کمک می کند تا با مردم بومی مقصدتان ارتباط بهتری برقرار کنید. قطعا منظورمان این نیست که شما کاملا زبان یک کشور را یاد بگیرید بلکه ما می خواهیم که با دانستن چند اصطلاح کاربردی، هم کارتان راحتتر پیش رود و هم اینکه مردم محلی متوجه شوند که شما برای آن ها احترام قائل هستید.

  • شهرهای کوچک را فراموش نکنید.

اگر در شهرهای بزرگی که پر از جاذبه های گردشگری است بمانید، مطمئن باشید که جمعیت زیادی آنجا هستند و همچنین قیمت غذا و اقامت بالاتر است. ما اصلا این کار را نهی نمی کنیم اما به نظرمان برای تجربه ای متفاوت سعی کنید که به شهری کوچک در اطراف شهرهای بزرگ رفته و زندگی واقعی مردم آن کشور را در آنجا کشف کنید. در این شهرها بدون شک اقامتگاه های ارزان تر و همچنین غذاهای فوق العاده محلی که قیمت چندانی ندارند، پیدا خواهید کرد.نکات سفر به اروپا تصویر دوم

  • بلیط ها را از قبل تهیه کنید.

اگر روزتان پر از جاذبه هایی است که حتما باید از آن ها دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم که بلیط آن ها را از قبل تهیه کنید. این کار چه به صورت آنلاین انجام شود، چه از طریق هتل یا دیگر روش ها باعث می شود که از صف های طولانی خرید بلیط آزاد شده و به راحتی وارد جاذبه مورد نظر خود شوید.

  • غذای محلی بخورید.

اگر خیلی اهل غذا خوردن های ماجراجویانه نیستید، ممکن است وسوسه شوید در رستوران های زنجیره ای یا در مکان هایی که غذای آشنا دارند، غذا بخورید. اما با چشم پوشی از غذاهای محلی، شما بخش زیادی از تجربه سفر را از دست خواهید داد. پیشنهاد می کنیم که حتما از غذاهای محلی میل کنید تا حس و حال مقصدتان را بهتر درک کنید. مثلا دلتان می آید به ایتالیا بروید و پاستا یا پیتزای ایتالیایی میل نکنید؟ یا وقتی که در اسپانیا هستید، تاپاس نخورید؟

  • زمانی طولانی را در «یک» مقصد سپری کنید.

هنگامی که شما به اروپا سفر می کنید، ممکن است وسوسه شوید که برنامه خود را تا آنجا که ممکن است طوری بچینید که شهرها و جاذبه های بیشتری ببینید. اگر چه این ممکن است به شما کمک کند از تعداد قابل توجهی از دیدنی بازدید کنید، اما شما فرصت زیادی برای نشستن و لذت بردن از لحظه ای خاص را به دست نخواهید آورد. به جای آن، نکات سفر به اروپا می گوید که شما می توانید طوری برنامه خود را بچینید که چند روز در مقاصد محدودی اقامت داشته باشید. با این کار هم جاذبه های معروف را می بینید و هم می توانید از نقاطی دیدن کنید که خود مردم محلی آن را ترجیح می دهند.

 

 

 

منبع اصلی:https://www.eligasht.com/

منبع:https://www.cheapflights.com/